NOWOCZESNE SAMORZĄDY

Dostęp do usług światłowodowych to nie tylko nowe możliwości dla mieszkańców, to szansa na transformację cyfrową całego regionu. Powstanie infrastruktury światłowodowej pozytywnie wpływa na rozwój lokalnej gospodarki, zwiększa atrakcyjność samorządu oraz podnosi jakość życia jego mieszkańców.

Nasze sieci światłowodowe są odpowiedzią
na zapotrzebowanie na szybki i niezawodni Internet. Sprawdź, czy Twój samorząd znajduje się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost.

Cyfrowy samorząd, nowoczesne przedsiębiorstwo

Nowoczesna infrastruktura szerokopasmowa jest nieodłącznym elementem sprawnego funkcjonowania instytucji samorządowych. Stosowanie najnowocześniejszych cyfrowych rozwiązań, nie tylko podnosi kompetencje w zakresie nowych technologii, ale także jest niezbędne do kształtowania świadomości cyfrowej społeczeństwa.

Sprawdź, jakie korzyści daje samorządom światłowód

Dostęp do sieci światłowodowej niesie za sobą szereg korzyści, nie tylko dla jednostek samorządowych, ale też całego regionu i jego atrakcyjności.

Unowocześnienie jednostek oświatowych, dzięki nieograniczonemu dostępowi do zasobów edukacyjnych

Cyfrowy samorząd z zintegrowanym systemem komunikacji z mieszkańcami

Możliwość wdrożenia rozwiązań SmartCity

Wzrost atrakcyjności regionu dla inwestorów

Rozwój przedsiębiorczości i nowe miejsca pracy

Otwarta sieć światłowodowa – jak to działa w praktyce?

Grodzisk Wielkopolskich w zasięgu sieci Fiberhost znajduje się od ponad 6 lat. W tym czasie zarówno włodarze, jak i mieszkańcy przekonali się, dlaczego warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz jak ważny jest Internet światłowodowy w instytucjach publicznych.

Fiberhost w gminie Grodzisk Wielkopolski

W pierwszej kolejności infrastruktura szerokopasmowa została doprowadzona
do siedziby Urzędu Miasta. Urzędnicy przekonali się, że szybki i bezpieczny Internet to dzisiaj konieczność. Aktualnie wszystkie instytucje
w gminie połączone są siecią światłowodową,
co ułatwia i usprawnia ich komunikację.

Piotr Hojan

Burmistrz gminy Grodzisk Wielkopolski

Zbudowana w naszej gminie sieć światłowodowa łączy wiele instytucji administracji samorządowej, szkoły, przedszkola, Centrum Kultury RONDO, bibliotekę publiczną. Możemy dziś śmiało stwierdzić,
że światłowód to krwioobieg danych cyfrowych w gminie Grodzisk.
Dzięki niemu możliwe było wprowadzenie takich rozwiązań,
jak scentralizowany ...system obiegu dokumentów elektronicznych
czy centralizacja serwerów obsługujących bazy danych. Monitoring, telefonia VOIP, macierze kopii zapasowych nie stanowią w naszej gminie już problemu.

W nowe rozwiązania wyposażyliśmy także przedszkola, łącząc je w sieć – dzięki temu poszczególne placówki szybko i łatwo komunikują się między sobą. Pracę nad rozwojem sieci światłowodowej stały się także impulsem do projektowania i wdrażania nowych usług elektronicznych dla mieszkańców. Efektem tych działań są rozwiązania, które pozwalają na autonomiczną komunikację mieszkańców z Urzędem Gminy czy możliwość opłacania podatków lokalnych online. Dodatkowo jako gmina pozyskujemy środki z UE, aby z usług światłowodowych można było korzystać za pośrednictwem najnowszych rozwiązań sprzętowych.

Można śmiało stwierdzić, że sieć światłowodowa wprowadziła naszą gminę na wyższy poziom kompetencji cyfrowych i otworzyła przed nami wiele nowych możliwości technologicznych.
Pokaż więcej

Następne case study

Poradnik
dla starostów

Materiał powstał z inicjatywy Fiberhost oraz NEXERY. Jego celem jest usprawnienie postępowań prowadzonych przez starostów w sprawie umożliwienia przedsiębiorcom telekomunikacyjnym korzystania z nieruchomości
tak, aby możliwa była budowa nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej.

Bądźmy w kontakcie