Multi-światłowód.

Chcemy, żeby jak najwięcej osób miało świadomość tego, czym jest otwarta sieć światłowodowa i chciało w pełni korzystać z jej zalet. W ramach działań Fundacji Open Allies przeprowadziliśmy rozmowy z mieszkańcami oraz jednostkami samorządu terytorialnego, z których wynika, że przekazy oraz rola operatorów hurtowych są trudne i niezrozumiałe dla naszych odbiorców. W efekcie pojawiła się potrzeba stworzenia słownika pojęć, który będzie podstawą komunikacji operatorów hurtowych. Jego celem jest jeden, solidarny głos, który trafi do mieszkańców całej Polski.

Hasłem, na którym opiera się stworzony przez nas słownik jest multi-światłowód. Długo szukaliśmy nazwy, która zainteresuje oraz odda sens tego, czym są otwarte sieci. Multi-światłowód jest czymś lepszym od zwykłego światłowodu, pojęciem, które intryguje i zachęca do tego, żeby dowiedzieć się o nim więcej.

„Multi-światłowód to to sieć światłowodowa udostępniana przez operatorów hurtowych różnym dostawcom internetu i telewizji. Multi-swiatłowód doprowadzany jest do domu mieszkańców raz, a oni wybierają ofertę dowolnego dostawcy i mogą ją zmienić, kiedy chcą. Prosto, wygodnie i z myślą o środowisku. Multi-światłowód to multi-korzyści i swoboda wyboru.”