Rosnący zasięg sieci EN

Światłowód Fiberhost to sieci wybudowane w ramach inwestycji własnych oraz programów współfinansowanych ze środków unijnych. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem zasięgu naszego działania. Docelowo nasze sieci dostępne będą dla mieszkańców 8 województw w kraju.

Sprawdź, czy jesteś w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost. EN

Cyfrowy samorząd, nowoczesne przedsiębiorstwo EN

Nowoczesna infrastruktura szerokopasmowa jest nieodłącznym elementem funkcjonowania firm i instytucji samorządowych. Stosowanie najnowocześniejszych cyfrowych rozwiązań nie tylko podnosi kompetencje w zakresie nowych technologii, ale także jest niezbędne do kształtowania świadomości cyfrowej społeczeństwa. EN

Korzyści dla samorządów

Sieci Fiberhost budowane są w najnowocześniejszej obecnie technologii FTTH (ang. Fiber-To-The-Home, światłowód do domu). Oznacza to, że sieć światłowodowa doprowadzana jest bezpośrednio do domu klienta. Światłowód to gwarancja prędkości, stabilności usług. W porównaniu z innymi technologiami nie ma sobie równych.

Nieograniczony dostęp do zasobów edukacyjnych

Rozwój przedsiębiorczości i nowe miejsca pracy

Wzrost atrakcyjności regionu dla inwestorów

Możliwość wdrożenia rozwiązń SmartCity

Zintegrowany system komunikacji
z mieszkańcami

Otwarta sieć światłowodowa – jak to działa w praktyce?

Poznaj historię gminy Grodzisk Wielkopolski i zobacz, jakie możliwości daje otwarta sieć światłowodowa Fiberhost.

Fiberhost w gminie Grodzisk Wielkopolski

Gmina Grodzisk Wielkopolski od ponad 6 lat znajduje się w zasięgu otwartej sieci światłowodowej Fiberhost. W pierwszej kolejności infrastruktura szerokopasmowa doprowadzona została do siedziby urzędu miasta. Urzędnicy przekonali się, że szybki i bezpieczny Internet to dzisiaj konieczność.

Obecnie wszystkie instytucje w gminie połączone są siecią światłowodową, co ułatwia i usprawnia ich komunikację.

Jan Kowalski

Prezydent Miasta Grodzisk

Zbudowana w naszej gminie sieć światłowodowa łączy wiele instytucji administracji samorządowej, szkoły, przedszkola, Centrum Kultury RONDO, bibliotekę publiczną. Możemy dziś śmiało stwierdzić, że światłowód to krwioobieg danych cyfrowych w gminie Grodzisk. Dzięki niemu możliwe było wprowadzenie takich rozwiązań, jak scentralizowany ...system obiegu dokumentów elektronicznych czy centralizacja serwerów obsługujących bazy danych. Monitoring, telefonia VOIP, macierze kopii zapasowych nie stanowią w naszej gminie już problemu.
W nowe rozwiązania wyposażyliśmy także przedszkola, łącząc je w sieć – dzięki temu poszczególne placówki szybko i łatwo komunikują się między sobą. Pracę nad rozwojem sieci światłowodowej stały się także impulsem do projektowania i wdrażania nowych usług elektronicznych dla mieszkańców. Efektem tych działań są rozwiązania, które pozwalają na autonomiczną komunikację mieszkańców z Urzędem Miasta czy możliwość opłacania podatków lokalnych online. Dodatkowo jako gmina pozyskujemy środki z UE, aby z usług światłowodowych można było korzystać za pośrednictwem najnowszych rozwiązań sprzętowych.
Można śmiało stwierdzić, że sieć światłowodowa wprowadziła naszą gminę na wyższy poziom kompetencji cyfrowych i otworzyła przed nami wiele nowych możliwości technologicznych.
Show more

Następne case study

Poradnik
dla starostów

Przewodnik powstał z inicjatywy Fiberhost oraz NEXERA. Jego celem jest ułatwienie i usprawnienie postępowań prowadzonych przez starostów w sprawie umożliwienia przedsiębiorcom telekomunikacyjnym korzystania z nieruchomości, tak, aby możliwa była budowa nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Przewodnik opisuje podstawy prawne, zagadnienia proceduralne i najlepsze praktyki w tym zakresie, przez co jest cennym źródłem wiedzy zarówno dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych realizujących inwestycje, jak również dla władz samorządowych pragnących je wspierać.

Let's be in touch