Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej.

W dniach 23-24 maja 2022 roku w Zakopanem odbyła się Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej. Jest to największe ogólnopolskie spotkanie sektora telekomunikacyjnego, które od lat stanowi platformę dialogu ekspertów, wymiany wiedzy i informacji, wpisaną w kalendarz największych konferencji w Polsce.

23 maja 2022 roku Marta Wojciechowska, Prezes Zarządu Fiberhost wzięła udział w panelu dotyczącym klauzul modyfikacyjnych i waloryzacyjnych z perspektywy operatora wraz z Mirosławem Świerkiem, Dyrektorem Działu Prawnego Vectra oraz Piotrem Kuriatą, Członkiem Zarządu P4. W czasie dyskusji Marta podkreślała konieczność wprowadzenia możliwości indeksacji cen, zwłaszcza w kontekście nowych inwestycji.

24 maja 2022 roku, Tomasz Zmyślny, Strategic Business Unit Director w Fiberhost w czasie panelu ,,Przyszłość rynku szerokopasmowego – otwarte sieci światłowodowe” dyskutował o tym, dlaczego zdecydowaliśmy się zostać operatorem wyłącznie hurtowym, o modelu open access oraz wyzwaniach stojących przed operatorami hurtowymi.  

Tego samego dnia  Leszek Drozd, doradca zarządu ds. regulacji w Fiberhost wziął udział w panelu dotyczącym opracowania jednolitego interfejsu do współpracy operatorów korzystających z operatorami hurtowymi. Leszek w czasie dyskusji opowiadał o korzyściach płynących z ujednolicenia interfejsu, a także o tym, jak powinien wyglądać proces jego wdrożenia. Zaznaczył również gotowość Fiberhost do udostępnienia swoich rozwiązań i doświadczeń oraz chęci zaangażowania się w prace nad jednolitym standardem.