Otwarta sieć światłowodowa Fiberhost dociera do 1 000 000 gospodarstw domowych.

Już milion gospodarstw domowych znajduje się w zasięgu naszej sieci. Co więcej, łączna długość naszej infrastruktury mogłaby otoczyć kulę ziemską.
Nie zamierzamy na tym poprzestać i w ciągu kolejnych 4 lat planujemy podwojenie zasięgu.

Budujemy sieci światłowodowe od 2010 roku, a od 5 lat udostępniamy na nich usługi w modelu otwartym. Obecnie współpracujemy z ponad setką dostawców usług detalicznych, dając konsumentom możliwość wyboru oferty spośród zarówno największych firm, jak i lokalnych dostawców.

Budujemy sieć w 8 województwach, 202 powiatach oraz w ponad 790 gminach. Łączna długość sieci wynosi już 42 295 km i stale rośnie. Do 2026 roku planujemy osiągnięcie kolejnego kroku milowego, którym będą 2 miliony gospodarstw domowych w zasięgu otwartej sieci światłowodowej.

Misją Fiberhost jest włączenie cyfrowe jak największej grupy osób w kraju. Od 12 lat budujemy sieci światłowodowe, a od 5 lat udostępniamy je dostawcom usług. W ten sposób dajemy mieszkańcom obszarów, w których działamy, dostęp do najlepszej technologii Internetu oraz możliwość wyboru najlepszego dostawcy. Biorąc pod uwagę liczbę
1 mln gospodarstw domowych w zasięgu naszej sieci mogę śmiało stwierdzić, że jako Fiberhost przyczyniamy
się do zmiany cyfrowego obrazu naszego kraju. Co więcej, to bardzo ważne zadanie realizujemy w gronie znakomitych profesjonalistów,  z którymi mam przyjemność współpracować
.

powiedziała Marta Wojciechowska, Prezeska Zarządu Fiberhost S.A.