Marta Wojciechowska prelegentką FTTH Conference.

23-25 maja 2022 roku w Wiedniu odbyła się kolejna już edycja FTTH Conference organizowana przez FTTH Council Europe – stowarzyszenie, którego celem jest efektywny rozwój technologiczny. Jest to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń branży światłowodowej.  

W tym roku, w wydarzeniu udział wzięła Marta Wojciechowska, Prezes Zarządu Fiberhost, która uczestniczyła w dwóch panelach – panelu otwarcia wraz z Alexem Goldblumem, Nicolasem Jaegerem, Thomasem Arnoldnerem i Thorstenem Dirksem. Prelegenci skupiali się na kluczowych możliwościach i wyzwaniach związanych z rozwojem sieci światłowodowej w Europie. Marta Wojciechowska wzięła również udział w debacie na temat rozwoju talentów w organizacji, a także działaniach w duchu Diversity&Inclusion wraz z Ivanem Rebernikiem, Mikaelem Sandbergiem i Philippem Lamazou. 

Szybki i niezawodny Internet powinien być dostępny, jak prąd w gniazdku, czy czyste powietrze. Jako Fiberhost, jeden z liderów modelu open access w Polsce, chcemy wyrównać szanse i budować integracyjne społeczności. Najlepszym sposobem, żeby to osiągnąć jest współdzielenie infrastruktury szerokopasmowej. Model open access jest nie tylko najskuteczniejszą, ale i najbardziej zrównoważoną strategią cyfryzacji.komentuje Marta Wojciechowska, Prezes Zarządu Fiberhost.