100 dostawców usług w zasięgu sieci światłowodowej Fiberhost.

Naszą misją jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu. Chcemy, żeby jak najwięcej osób w naszym kraju miało dostęp do Internetu światłowodowego. W tym ważnym zadaniu wspiera nas już 100 dostawców usług, którzy mają możliwość świadczenia usług na naszych sieciach.

Uważamy, że udostępnienie sieci światłowodowych jest najefektywniejszym sposobem dotarcia z nowymi technologiami do jak największej liczby gospodarstw domowych, co przekłada się na konkretne korzyści dla mieszkańców – dostęp do szybkiego Internetu światłowodowego i telewizji najwyższej jakości. Dlatego promujemy model Open Access (otwarty dostęp), który zakłada udostępnianie sieci różnym dostawcom usług. W ten sposób operatorzy nie muszą budować swojej infrastruktury. Jest to najlepszy sposób dotarcia z nowymi technologiami do jak największej liczby mieszkańców, przy jednoczesnej ochronie środowiska.

Kto na tym zyskuje?

🟡 Mieszkańcy mając możliwość wyboru usług od wielu dostawców (lokalnych, ale też o zasięgu ogólnopolskim).

⚫Operatorzy, którzy nie muszą budować własnej sieci (a co za tym idzie ponosić sporych nakładów inwestycyjnych, oszczędzają też sporo czasu potrzebnego na budowę sieci).

🟡Środowisko poprzez mniejsze zużycie surowców (w końcu nikt nie buduje dwóch autostrad obok siebie).